Ana Sayfa Bilgi Dünyası Hızlıgo Yorumlar? Hızlıgo Nasıl? İşe Yarıyor mu?

Hızlıgo Yorumlar? Hızlıgo Nasıl? İşe Yarıyor mu?

32
0

Hızlıgo yorumlar, Hızlıgo nasıl, işe yarıyor mu? Hızlı okuma tekniklerini kursa gitmeden uygun fiyatlı öğrenebileceğiniz Hızlı Okuma Programı Hızlıgo hakkında yorumlar.

Arkadaşlar Türk Telekom’un geliştirdiği hızlıgo programını bir süredir kullanıyorum. Programı satın almadan önce bir süre araştırma yaptım fakat hızlıgo hakkında yorumlar bulamadım. Programı bir süre kullandıktan sonra satın alacak arkadaşlarımıza ön bilgi olsun diye tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Öncelikle şunu belirteyim Üniversite döneminde de hızlı okuma konusunda kitaplar okudum. Bu kitaplarla verilen CD bir süre alıştırmalar yaptım. Bir süre sonra sıkılıp bıraktım.

Okumayı sevenler ve bilginin peşinde olan insanlar şunu iyi bilir okunacak çok fazla kitap var fakat zaman az. Bir de zamanı kullanma konusunda beceriksizliğimizi eklerseniz işin içinden çıkamazsınız.

Hızlı okuma tekniklerini öğrenmek için bir kursa gitmeyi de düşündüm fakat zaman bulamadım. Bazı kursların fiyatları da pahalıydı.

Zaman sorunu olmadan, istediğiniz yerde istediğiniz zaman hızlı okumayı öğrenecek, uygun fiyatlı online bir program Hızlı Go buldum. 

Hızlıgo satın almak için bir senelik 150 TL ödüyorsunuz. 1 sene sonra ister devam edersiniz isterseniz bırakabilirsiniz. Ayrıntılar için buraya bakabilirsiniz. Hızlıgo satın alma   (Faturaya ek olarak da ödeme yapabilirsiniz)

Şunu da özellikle belirteyim daha önce hızlı okuma konusunda hiç bilginiz olmasa bile sitede yeteri kadar açıklayıcı bilgiye ulaşabiliyorsunuz. En çok merak edilen konulardan biri hızlı okursam anlayamam konusu da buna dahil.  Kendi adıma konuşayım ne kadar hızlı okursam o kadar iyi anlıyorum.  

Hızlıgo satın aldıktan sonra ilk zamanlar bir heves bir heves sormayın 🙂 Tek rakibim Türk Hava yolları 🙂

Program öncelikle sizin okuma hızınızı ölçüyor. Ben dakika da 319 kelime ile başladım. Anlama oranı ise yüzde 60 kaldı. Hızlıgo en önemli özelliği okuduğunuzu anlayıp anlamadığını da ölçüyor. Yani bir metin veriyor. Metni okuyunca tamam diyorsunuz. 10 tane soru soruyor. Soruların yarısını doğru cevaplamanız gerekiyor. Anlama oranı yüzde 50 altında kalınca başka bir okuma metni veriyor. Okuduğunuzu anlamadan geçmenize imkan yok.

Hızlıgo çalışma mantığı hakkında biraz bilgi vereyim. Öncelikle göz kaslarınızı geliştirici alıştırmalar karşınıza geliyor. Zaten hızlı okumanın mantığı bu göz kaslarınızı geliştirmek. Aklınızda kalması için şöyle bir örnek vereyim. Bir seferde 200 kiloluk bir ağırlılığı kaldıramazsınız. Ama her gün düzenli antrenman yaparsanız bir süre sonra vücudunuz güçlenir o ağırlığı kaldırırsınız. Hızlı okuma da buna benziyor göz kaslarınız daha önce bu tür hareketlere alışık olmadığı için zorlanıyor. Ama bir süre sonra göz kaslarınız da güçleniyor. 

Yani öncelikle göz kaslarınızı geliştirici alıştırmaları yapıyorsunuz. Her alıştırmanın sonunda okuma hızınızı ölçüp gelişmenizi takip ediyorsunuz.

Ben her gün düzenli olarak çalışmanızı öneriyorum. Ben birkaç gün ara verdim okuma ve anlama hızım da ciddi anlamda düşüş yaşadım. Buradaki öğrendiğiniz alıştırmaları günlük okuduğunuz gazetelerde uygulayın. 

Hızlıgo bir süre sadece sınırlı sayıda alıştırmaya izin veriyor. Yani sabahtan akşama kadar alıp çalışamıyorsunuz. Belirli aşamalar var bu aşamaları geçtikten sonra. Gün içerisinde istediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Mesaj oldukça açık aslında bu işin bir sistematiği var. 

Anlayarak hızlı okumayı öğrenmek istiyorsanız. Düzenli olarak alıştırmaları yapmanız ve bunun yanında da okumanız gerekiyor. 

Ben bilgisayar üzerinden çok fazla okuma yapmam. Kitabı elime alıp okuduğumda daha iyi anlıyorum. Bu yüzden ilk zamanlar hızlı okusam bile anlama oranım düşük zamanla okuma hızım da arttı.

Ayrıca sabah saatlerinde yaptığım alıştırmalarda daha hızlı okuyup daha hızlı anladığımı fark ettim.

3 Aylık bir çalışma sonunda 1 dakikada 700 ile 800 kelime okuyabiliyorum. Anlama hızım da yüzde 75 ile 85 arasında değişiyor. Bir sene sonra sonuç ne olur alıştırmalara devam edip göreceğim. 

Sınavlara hazırlanan arkadaşlarımızın da mutlaka hızlı okuma ve anlama becerisi kazanmasını gerektiğine inanıyorum. 

Programı satın almadan önce PDF formatında hatta diğer formattaki dosyalarında sisteme eklenip üzerinde çalışma imkanı olduğu söyleniyordu fakat bir süre sonra güncelleme yapıldı bu özellik devre dışı bırakıldı.  Bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı. Konu ile ilgili olarak email gönderdim fakat bir dönüş yapılmadı.

İşte hızlıgo hakkında benim tecrübelerim, yorumum.  Sizlerde gördüklerinizi, duyduklarınızı, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Site adresi: www.hizligo.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here